مقایسه مرورگر های وب با یکدیگر - گرگ شب
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
یکشنبه 30 دی‌ماه سال 1386 ساعت 09:02 ب.ظ
 

در این مقاله مبنای ما برای مقایسه مرورگر ها با هم، توصیه های W3C میباشد .

OPERA : بالاترین سرعت لود در بین مرورگرهای وب امروزی را بخود اختصاص داده و قابلیت های خوبی برای تعیین نوع لود صفحات دارد. مثلا میتوانید تعیین کنید که عکس های صفحه لود شود یا خیر که این مورد سرعت شما را افزایش می بخشد. اما کمی دنباله روی IE شده است - ما از این برنامه کیفیت میخواهیم ، نه یک نسخه دیگر از IE را . در مورد پیروی از استاندارد های W3C نیز خوب عمل کرده است .

MOZILLA : یک مرورگر کدباز که امروزه پشتیبانی گوگل را با خود دارد و چندین مرورگر بر اساس آن ساخته شده . این مرورگر گاهی متن ها را روی لبه های جداول میاورد که باعث کم شدن کیفیت تصاویر میشود . سرعت باز شدن برنامه نسبتا سریع است .

FireFox : قبلا بنام fireBird بود – این مرورگر از خانواده مرورگر موزیلا میباشد . فقط گاهی لینک های Anchor را اشتباه پیدا میکند . سرعت لود مناسبی دارد و از پدر خود یعنی موزیلا معروف تر شده است .

Internet Explorer : این برنامه که همراه ویندوز اجبارا نصب میشه، کلی مشکل و باگ داره و مایکروسافت هم این مشکلات رو خیلی دیر به دیر برطرف میکنه .IE بدون table میمیره ! و تا حرفی از استاندارد های W3C به میدون میاد میخواد فرار کنه !

Touchnet : مرورگری برپایه IE - با قابلیت چند صفحه وب در یک پنجره – همچنین یک برنامه ضد فیلتر دارد که لیست پورت های پروکسی را خودش از اینترنت آپدیت میکند ( این بخش برنامه در ایران بخاطر فیلترینگ خیلی کاربرد دارد)

Netscape : این برنامه که روزی رهبر مروگرهای وب بود امروزه از میان مرورگرها نامش حذف شده و شرکت نت اسکیپ در صدد اعلام مرگ این مرورگر است .

 

نویسنده : حسین شرفی