Google Web Toolkit ابزاری برای پیاده سازی ای جکس - گرگ شب
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
جمعه 15 شهریور‌ماه سال 1387 ساعت 05:36 ق.ظ

Google Web Toolkit مخفف GWT یک فریم ورک به زبان جاوا است برای برنامه نویسانی که میخواهد براحتی برنامه هایی بر پایه تکنولوژی ای جکس بوجود آورند.این تولکیت محصول گوگل است و نمونه های برنامه های ای جکس معروف در وب Gmail و Google Maps می باشند.
امروزه یکی از مشکلات برنامه نویسان که وقت بسیاری از آنها در حین نوشتن یک پروژه تلف میکند ، نبود یک استاندارد کامل در زبان جاوا-اسکریپت است که تمام مرورگر ها آن را پشتیبانی کنند. این کمبود باعث میشود برنامه نویس مجبور به تست برنامه تحت وب خود در مرورگرهای مختلف باشد. Google web toolkit شمارا از این مشکل نجات میدهد.

با کمک GWT کافیست برنامه خود را در زبان برنامه نویسی Java بنویسید و از کامپایلر GWT برای تبدیل کلاس های جاوای خود به کدهای html و javaScript استفاده کنید.

مراحل کار در GWT بصورت زیر است :
1- با IDE جاوایی مورد علاقه تان (Eclipse, IntelliJ, JProfiler, JUnit) ، برنامه خود را نوشته و دیباگ کنید (با استفاده از کتابخانه های جاوای GWT که برایتان مفید خواهند بود)
2- با استفاده از کامپایلر Java-to-JavaScript در پکیج GWT برنامه نوشته شده شما به فایل های html و Javascript ترجمه میشوند که در هر سروری قابل اجرا هستند.
3- مطمئن شوید که برنامه شما در تمام مرورگر ها کار میکند . البته این کار معمولا انجام شده است و نیازی به اضافه کاری نیست. اما جهت اطمینان برنامه تان را تست کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد Google web toolkit

Download Google Web Toolkit (GWT)

مثال های آماده از برنامه های ای جکسی پیاده شده توسط GWT به همراه سورس کد آنها در سایت گوگل ارائه شده است که از آدرس صفحه مثال های ای جکس این برنامه قابل دریافت است.

ابزار های جانبی دیگری نیز توسط چند شرکت دیگر بر پایه GWT نوشته شده است که امکانات ای جکسGWT را بیشتر میکند . از جمله VistaFei for Google Web Toolkit که توسط شرکت wirelexsoft ارائه شده است.

نویسنده : حسین شرفی