رهبر هکستان اطمینان به دنیای فناوری اطلاعات را خدشه‌دار ساخت! - گرگ شب
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
یکشنبه 21 بهمن‌ماه سال 1386 ساعت 08:58 ق.ظ

منبع مقاله : مجله الکترونیکی سایان


این مقاله، در اصل یک آگهی تبلیغاتی متعلق به شرکت نرم‌افزار Fortify Software است، که در یک مجله معتبر خاص مدیران فناوری اطلاعات درج شده است. نحوه نگارش طنزگونه و تم جالب آن باعث شد که دست به ترجمه آن بزنم. امیدوارم در میان مقاله‌های فنی خشک، تغییری ایجاد کند.
در ضمن، در صورتی که این مقاله امتیاز خوبی از سوی خوانندگان کسب کند، احتمالا در آینده مقالات بیشتری را به این گونه متون تخصیص خواهیم داد.


دیوارهای آتش سنتی در برابر یورش‌های محتمل تاب مقاومت ندارند!
نتیجه تحقیقات و ارزیابی "گروه مطالعاتی هکستان (HSG)" زنگ خطر را در مقابل این ملت دغل‌کار به صدا درآورد. هکستان، از اولین نفوذ خود به پایگاه داده FAA و قرار دادن نام هری ترومن در لیست افراد ممنوع‌الخروج، خیل عظیمی از متخصصین امنیت را بازی داده است. ولی، از آن زمان تا کنون، اوضاع وخیم‌تر شده است، به خصوص با سرمایه‌گذاری سوال‌برانگیز هکستان در زمینه روبوت‌های وب. گزارش این گروه مطالعاتی حاکی از آن است که "تبحر مردم هکستان در ساخت بمب‌های منطقی، تروجان‌ها و تزریق SQL، به شدت نگران کننده است."


بسیاری از شرکت‌ها سازمان‌های بزرگ، برای خنثی ساختن این گونه حملات، روی شرکت نرم‌افزاری Fortify Software، که در زمینه نرم‌افزارهای امنیتی پیشرو محسوب می‌شود، حساب باز کرده‌اند. به باور بسیاری از متخصصین، رویکرد ابداعی این شرکت، که از برنامه‌های کاربردی در سطح کد برنامه محافظت می‌کند، معقول‌ترین گزینه برای ایجاد اطمینان در این سرزمین خطرخیز است. جان ام. جک مدیر عامل این شرکت، که به ظاهر واهمه‌ای از هکستان ندارد، طی تماسی که ما با دفتر مرکزی شرکت برقرار کردیم، اظهار کرد: "درست است. برای باقی صنعت امنیت، به جز ما، آنان یک تهدید مخرب محسوب می‌شوند. ولی برای ما، آنان فقط آماتورهایی هستند که حتی نمی‌توانند در ظرف غذای دخترم را باز کنند! ما قادر به شناسایی و اصلاح آسیب‌پذیری‌ها، در سراسر فرآیند ساخت نرم‌افزار هستیم. ما آنان را سرخورده، دست خالی و گرسنه به سرزمین‌شان باز خواهیم گرداند."


البته، تا کنون از سوی مقامات رسمی هکستان، در این مورد اظهار نظری نشده و صرفا یک پیام در وبلاگی که ظاهرا متعلق به یک مقام ارشد (یا همان دیکتاتور مادام‌العمر هکستان، یعنی زارکول) هکستان، تلاش‌های امنیتی دولت و صنایع را به سخره گرفته است: "احتمال این که دنیا لحاظ امنیت در کد برنامه را جدی بگیرد، معادل این است که جان جک با سری پر مو در ملا عام ظاهر شود!" جان جک هم متقابلا، در وبلاگ خود، نوشته است: "من اطمینان دارم که محصولات ما، یعنی Fortify SCA، Fortify Tracer و Fortify Defender، برنامه‌های نابکارانه هکستان را خنثی خواهند کرد. در ضمن، بیچارگی زارکول،‌ از حمله او به سطح ظاهری من، کاملا مشخص است؛ چرا که به هیچ وجه نمی‌تواند در سطح کد برنامه عمل کند."
زارکول – دیکتاتور مادام‌العمر هکستان